16 квітня 2020 року відбувся щорічний майстер-клас «Великодня писанка»
Запроваджений в Україні карантин не перешкодив продовжити щорічні Великодні традиції факультету технологій та дизайну. Так, 16 квітня, у Чистий четвер, кафедра теорії і методики технологічної освіти запросила студентів різних груп та спеціальностей на щорічний майстер-клас «Великодня писанка». Використовуючи дистанційний формат навчального процесу професорсько викладацький склад кафедри разом зі студентами (Волошина Ірина, Князэва Олена, Савдід Альона, Кравець Ольга, Самчук Іллона, Збаранська Анна, Жовтодіт Катерина, Кірсанова Анастасія, Шинкаренко Дарія, Дудченко Олександра, Стаднік Валентин, Бут Данило, Світличний Владислав, Сурков Максим, Коновалов Євген.) долучився до таїнства написання писанки.
Доцент Лариса Гриценко розповіла, що з давніх давен на Україні існував звичай писати писанки. Наші предки вимальовували на писанках символи, що були оберегами, побажаннями кращої долі, замовляннями.
Старший викладач Юлія Срібна поділилася інформацією про те, що розписування яєць до Великодня – традиція не нова. Радісно, що пройшовши через віки, вона зуміла зберегти свою самобутність, в кожній місцевості вони особливі!
Декан факультету Валентина Титаренко продемонструвала гуцульську писанку та розповіла, що її традиції увійшли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Гуцульські писанки потребують професіоналізму та точності, вони вважаються найскладніші для написання.
Доцент Ольга Титаренко розповіла про барвники, якими користуються писанкарі. В давнину користувалися природними фарбниками: з кори, знятої з пагонів молодої дикої яблуні, виходила чудова жовта фарба. Зелена фарба виходила із зелені жита, кори крушини, листя берези. Синю, блакитну, фіолетову можна було приготувати з сушених ягід бузини або чорниці. Чорну робили з молодого листя чорноклена, кореня кропиви, кори вільхи. Зараз користуються як харчовими так і аніліновими фарбниками.
Навчальний майстер Інна Нечипоренко продемонструвала технологію виготовлення традиційної воскової писанки.
Асистент Олексій Дебре запропонував до перегляду відеофільм «Писання писанки» народної мисткині України, писанкарки Зої Сташук